Magyar Rákellenes Liga Miskolci Segítő Szolgálata és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházzal együttműködésben újító kezdeményezésként – 2024-ben is – folytatja a „ Betegakadémiát”. A rendezvény célja, hogy a betegek megismerjék az intézményt, az ellátásokat; információt kapjanak arról, milyen tünetekkel hová fordulhatnak, milyen kezelési-terápiás lehetőségük van, mit hol találhatnak meg. Az itt megszerzett tudás új alapokra helyezheti a kórház (orvos/szakdolgozó) és a beteg kapcsolatát.

Dr. Kardos Zsófia, a Szent Ferenc tagkórház orvosigazgatója, a Reumatológia Osztály osztályvezető főorvosa nyújtott általános információkat a vármegyei kórház Reumatológiai Osztályának ellátásairól. A főorvosnő a Szent Ferenc tagkórház jelenlegi struktúrájával összefüggésben felsorolta az intézményben működő osztályokat. Hangsúlyozta, hogy ma már a kezelések szinte minden spektrumát meg tudják valósítani az intézményben. Megemlítette, hogy nemrég egy uniós támogatásnak köszönhetően számos modern fizioterápiás készülék érkezett az intézménybe, melyek között rehabilitációs robotok is vannak. Kiemelte, hogy Budapest után a legtöbb biológiai terápiával kezelt beteg Miskolcon, a Szent Ferenc tagkórházban van. Rámutatott, hogy a Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályon lehetőség van segédeszközök, protézisek felírására is, amit csak kevesen tudnak. Hozzátette, hogy a tagkórházban valamennyi rendelés beutaló köteles.

A főorvosnő a tagkórház struktúrájának ismertetése után a reumatológiai betegségekről és kezelésükről beszélt. Dr. Kardos Zsófia rávilágított, hogy a kopásos, degeneratív elváltozások tekintetében is nagyon fontosnak tatja, hogy elnyerjék a betegek együttműködését, melynek érdekében mindent elkövetnek. Mint mondta: nem az orvosok, hanem a betegek tudják a legtöbbet megtenni a maguk érdekében.

A főorvosnő elmondta, hogy a hajdan tüdőkórházként működő intézmény mára mozgásszervi ellátó intézménnyé alakult, amelyben a hajdani tüdőgyógyászati osztályok mellett előbb átmenetileg a csontsebészet, majd a mai is működő reumatológia kapott helyet, egy külön épületben pedig a betegek fizioterápiás kezelését látják el.

Kapcsolódó bejegyzések

Alapszervezetek

Együttműködés a Szekszárdi és Sárszentágotai Alapszervezet között

  A Magyar Rákellenes Liga Szekszárdi Alapszervezete meghívására közös programon vettek részt a Sárszentágotai Alapszervezet képviselői Szekszárdon. A sárszentágotaiaknak a látogatás során lehetősége nyílt megismerni a Szekszárdi Alapszervezet jó gyakorlatait, az elmúlt idők programjait. Felvázolták Olvass tovább...

Alapszervezetek

Gyöngyös – 2015. Apa-Fiú Nap

Az iskolakezdést követően Apa-Fiú Napot szervezett az Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákjainak. A szülök körében mi is próbáltuk színesíteni a sportprogramok palettáját, így ápolva az iskola és az Alapszervezet szoros kapcsolatát.

Alapszervezetek

Az irodalom hatása életünkre, egészségünkre

 2018.szeptember 24-én tartottuk első őszi előadásunkat, amelynek témája főleg a hírességek daganatos betegségei és az adott korban előforduló kórokok voltak. Első napirendi pontunk Greta May, vagyis Harsányiné Kecskés Nikoletta Ózdi krimiírónő bemutatkozásával kezdődött, valamint  legújabb Olvass tovább...