A Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete 2016. május 10-én tartotta havi Egészségklubját, melynek felkért előadója dr. Farkas Zsuzsanna belgyógyász, diabetológus, háziorvos volt.

Nagyon élvezetes, szemléletes vetítettképes előadásban hallhattunk arról, hogy az ideálisnál magasabb vércukorszint évek-évtizedek alatt hogyan károsítja az ereket és milyen szövődményeket okoz, hogy népbetegségről van szó, ahol főként a 2-es típusú diabetes kialakulása nagyban függ életmódunktól.

cukorbetegség már önmagában káros a szervezetre, de ez mellett az olyan betegségek kialakulásának kockázatát is jóval megemelik, mint a daganatos betegségek. A tartósan magas vércukorszint számos rák típusnál jelent megnövekedett  kockázati tényezőt, amit a fokozott inzulintermelés vált ki.

Az előadó részletesen beszélt a helyes diétáról, a rendszeres mozgás jelentőségéről, a cukorbetegek számára szükséges életmódváltásról.

Az előadás után számos hallgatói kérdés hangzott el, és a doktornő még a személyes konzultációra is lehetőséget adott, mellyel a jelenlévők közül sokan éltek.

A jelenlévők tíz kérdéses diabetes öntesztet töltöttek ki, melyek értékelése alapján 29 %-nál áll fenn a cukorbetegség fokozott kockázata.

 

Kapcsolódó bejegyzések

Alapszervezetek

5 éves a Gödöllői Alapszervezet – őszi programajánló

Kedves Tagjaink és érdeklődő Követőink!  Feltöltődve ezután a forró és szeszélyes nyár után új lendülettel indítjuk az őszi idényt. 5 ÉV – megannyi érzés, esemény, fejlődés, összetartás, kapcsolódás, elvesztés, barátokra találás és még mennyi minden ami Olvass tovább...

Alapszervezetek

„Szép mosolyunkért” tenni is kell! Beszéljünk a Fogápolásról!

A Hatvani Alapszervezet beszámolója Időpont: 2022. augusztus 18. Előadó: Fazekes Andrea fogtechnikus 2022.08.18-ra meghívást kaptam a hatvani Rákellenes Liga vezetőjétől Lazányi Magditól, hogy „szép mosolyunkért” cím alatt tartsak egy kis interaktív beszélgetést. Szót ejtettünk a Olvass tovább...

Alapszervezetek

Méhnyakrák elleni megmozdulás

A Hegyvidék Alapszervezet tagjai gyöngyöt fűztek a méhnyakrák elleni küzdelem szimbólumaként. Az elkészült karkötőket a nőgyógyászati betegeknek adják át.