Előadó: Balogh Mónika, Szociális, Gyermekjóléti és Egészségügyi Szolgálat
Időpont: 2024. május 27.

A Magyar Rákellenes Liga Hatvani Alapszervezet tagjai részére az időskori ellátásról kértük fel egy tájékoztató előadás megtartására a Szociális, Gyermekjóléti és Egészségügyi Szolgálat munkatársait: Miben tudnak segíteni az otthonukban egyedül élő idős, beteg embereknek?

  • A házi segítségnyújtás a mindennapi életvitel segítése, a szolgáltatást igénylő otthonában, lakókörnyezetében. Háztartásvezetési, gondozási és alap ápolási feladatokat foglal magába annak érdekében, hogy az igénybevevő a lehető legtovább saját otthonában maradhasson.
  • Az idősek nappali ellátása a házi segítségnyújtáshoz hasonlóan, a saját lakókörnyezetükben élő idős személyek ellátását jelenti, de a gondozási tevékenység nem az ellátott lakásán, hanem a közösségi létre is alkalmas intézményi környezetben (Idősek Klubja) történik.

Nagyon tágkörű tájékoztatást kaptak a jelenlévők a Szolgálat munkájáról közel másfél órában!  Köszönjük szépen!

Lazányi Jánosné
a Hatvani Alapszervezet elnöke

Támogatók: Hatvan Város Önkormányzata, Hatvani Albert Schweitzer Kórház – Rendelőintézet, Szociális, Gyermekjóléti és Egészségügyi Szolgálat

Kapcsolódó bejegyzések

Alapszervezetek

MAJÁLIS és CIVIL SOKADALOM HATVANBAN

Időpont: 2017. május 1. Helyszín: Népkert Az ünnephez kapcsolódóan már kora reggel megérkeztünk a helyszínre és azonnal nekiláttunk az előkészületeknek. A sátruk, főzőhelyünk felállítása után előkerültek az alapanyagok, amit előző nap előkészítettünk. S miközben Lestyán Olvass tovább...

Alapszervezetek

Vendégségben a Miskolc-Belvárosi Református Egyházközségnél

Miskolc-Belvárosi Református Egyházközség vendégei voltunk Szombati diakóniai délutánon lehetőséget kaptunk, hogy bemutatkozzunk, bemutassuk betegszolgálatunkat, klubjainkat. Elmondtunk mi az, ami összeköt bennünket: a közös sorsok, jó közösség, szeretet. Köszönjük a gyülekezet támogatását, vendéglátását.

Alapszervezetek

Kézműveskedés a koronavírus alatt – húsvét

A Debreceni Alapszervezet tagjai húsvéthoz közeledvén díszeket készítettek. Az önkénteseknek tojásokat adtunk a díszítéshez. Mások saját anyagból oldották meg. 2021.március 28-ig 12 ligatag küldött be fotókat, húsvéthoz kapcsolódó ajtó-, asztali- vagy egyéb dísszel. Nagyon kreatívak Olvass tovább...