Sajtóközlemény: 2019. október 2.

Kevesebb panasszal és tovább is élhetnek a prosztatarákos férfiak

A prosztataráktól nem félni kell, hanem minél korábbi stádiumban felismerni és kezelni, mert ekkor még gyógyítható lehet, sokaknál pedig hosszú időn át kordában tartható a betegség – hangzott el Szegeden, ahol a prosztatarákos betegeket segítő 10 Ezer Lépés Program keretében figyelemfelhívó sétát is szerveztek, hogy minél több férfit meggyőzzenek arról, 50 év felett panaszmentes állapotban is indokolt az urológia felé venniük az irányt. A demonstráción résztvevők a prosztatarák elleni küzdelem nemzetközi jelképét, kék szalagot viseltek.

– A prosztatarák gyógyítható betegség. Ha időben felismerjük, akkor az általában gyógyszeres kezeléssel kiegészített műtéttel vagy sugárkezeléssel a betegség végleg meggyógyítható. Ha erre nincs lehetőség, akkor is egyre több modern terápia érhető el, amivel hosszú távon is jó életminőségben élhető életet tudunk a betegek jelentős része számára biztosítani, ezáltal a betegségük súlyosbodása, illetve a megterhelő kemoterápiás kezelés későbbre tolódhat – jelentette ki prof. dr. Bajory Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem Urológiai Klinikájának igazgatója a prosztatarákos betegeket segítő országos 10 Ezer Lépés Program szegedi rendezvényén. Hozzátette: a férfiak önmaguk is sokat tehetnek az állapotuk javításáért, ennek kulcsa az erőnlétüknek megfelelő rendszeres testedzés.

– Legyen szó akár kezdeti, akár előrehaladottabb stádiumban lévő daganatos betegekről, mindkét betegcsoportra igaz: nagy nemzetközi tanulmányokban bizonyították, hogy a rendszeres fizikai aktivitás, a heti legalább három óra intenzív testmozgás érdemben javítani képes az életkilátásokat – erősítette meg az elhangzottakat dr. Maráz Anikó, a szegedi Onkoterápiás Klinika adjunktusa. Hangsúlyozta: az életkor az esetek döntő többségében nem akadálya a rendszeres mozgásnak. Szakszerű segítséggel szinte mindenkinél megtalálható az a mozgásforma, amelyet biztonsággal és örömmel végezhet. A sportolás a fizikai és a pszichológiai állapotot egyaránt javítja, ezáltal mérsékelhetők a mellékhatások is, kevesebb panasszal és tovább élhetnek a betegek.

– A medencefenék izmait már egy tervezett prosztataműtét vagy sugárkezelés előtt is érdemes célzottan edzeni, mert ez a beavatkozás utáni felépülést is felgyorsíthatja – mondta Kapitány Zsuzsanna gyógytornász. Kiemelte: a gyógytorna éppúgy felírható az orvos által receptre, mint a gyógyszerek, ez sok esetben a kezelések kiegészítésének leghatékonyabb módszere. A fizioterápia ugyanis segíthet a vizelettartási nehézségek enyhítésében, a kényszertartásból eredő gondok elkerülésében, a fájdalomcsillapításban, a szexuális teljesítőképesség javításában is.

A Magyar Rákellenes Liga és a Gyógyulj Velünk Egyesület által jegyzett, urológus, onkológus, gyógytornász szakemberek összefogásával megvalósuló, a Janssen által támogatott 10 Ezer Lépés Program keretében országszerte szerveznek a prosztatarákkal szembesült férfiakat és családjaikat segítő tájékoztatókat, konzultációkat és tornákat. Elérhetők ingyenes kiadványok, a www.rakgyogyitas.hu/ferfitorna oldalon pedig oktató videók is megtalálhatók, ám javasolt szakorvossal, gyógytornásszal egyeztetni, személyre szabni a mozgásprogramot.

További sajtóinformáció, interjúszervezés: 

Papp László sajtószóvivő
+3630 261-8789
[email protected]

CP-111934

A Szeged TV műsora itt látható:

Kapcsolódó bejegyzések

10000 lépés program

Tízezer lépés program Szekszárdon

A PROSZTATA – kérdések és válaszok – dr Grósz László sebész urológus főorvos előadása  Szekszárdon a Magyar Rákellenes Liga Szekszárdi Alapszervezet szervezésében előadást tartott dr. Grósz László főorvos az alapszervezet tagsága és meghívott vendégek számára. Olvass tovább...

Alapszervezetek

Ha november, akkor MOVEMBER

  Az 1999-ben Ausztráliából indult nemzetközi mozgalom jegyében figyelemfelkeltő rendezvényeket szerveznek a férfiak egészségéért minden év novemberében szerte a világon, melynek célja, felhívni a figyelmet arra, hogy a férfiaknak is törődniük kell egészségükkel és szembe Olvass tovább...

10000 lépés program

10 Ezer Lépés Program Hatvanban

10Ezer lépés program – Prosztatarák: Mozgással a jobb életkilátásokért A Janssen gyógyszergyár támogatásával a Magyar Rákellenes Liga Hatvani Alapszervezet és Segítő Szolgálat 2019. június 18-án az országos 10 Ezer Lépés Program keretében Hatvanban is próbálta Olvass tovább...