A Magyar Rákellenes Liga Egri Alapszervezete 2018. november 13-i rendezvényével a Daganatos Betegek Világnapjára és a Cukorbetegek Világnapjára emlékezve rendezte meg figyelemfelhivó rendezvényét.

Dr. Harcsa Eleonóra főorvos, belgyógyász, diabetológus nagyszerű előadását hallgathatták meg a résztvevők a cukorbetegség és a daganatos betegségek  közti összefüggésről. 

A két betegség közti összefüggésre, kapcsolatra már nagyon régen felfigyeltek – mondta előadónk.

  • Régi megfigyelés, hogy cukorbetegeknél egyes daganatos megbetegedések gyakrabban fordulnak elő. Ilyen például a 2-es típusú cukorbetegeknél  az  emlőrák, máj, vastagbél, hasnyálmirigy, hólyag, veserák .
  • Az onkoterápiában alkalmazott kezeléseknél pedig az anyagcsere romlás miatt gyakori a cukorbetegség kialakulása. Ez sokszor akadályozza a beteg gyógyulását.

Megfigyelték továbbá, hogy a túlsúly, elhízás táptalaja a daganatos betegségeknek és a cukorbetegségnek egyaránt. Ezt diétával és aktív mozgással lehet egyensúlyban tartani.

Onkológiai és diabetes szempontból is fontos az emberek ismereteinek fejlesztése ebben a témában.

 A rendezvényünkön részt vett dr. Kner Erika, onkológus  főorvos asszony is, aki az onkológus szemszögéből kiegészítette a hallottakat. Köszönjük mindkét főorvos részvételét és előadásukat.

Kapcsolódó bejegyzések

Alapszervezetek

Sorstár Képtár Kerekharaszton

A Magyar Rákellenes Liga Kerekharaszti Alapszervezete meghívta a Sorstárs Képtár – Meggyógyultam Vándorkiállítást és a Gödöllői Alapszervezet Suli csapatát 2023.október 10-re, a Test és Lélek világnapján. Ezen a napon lehetőségünk volt beszélgetni a megelőzés fontosságáról, Olvass tovább...

Alapszervezetek

Miskolci tornaklub

MRL Miskolc 2019.12.03 Melltorna, gyógytorna és nyiroködéma -limfödéma kezelés, limfödéma megelőzési tanácsok Szladics Rita gyógytornásszal

Alapszervezetek

Egy nap a tudatos gyógyulásért

Egészségi állapotunkat különböző külső és belső tényezők befolyásolják. Ezek megismerése különösen fontossá válik akkor, amikor daganatos betegséggel találjuk szemben magunkat. Minél részletesebben átlátjuk a betegség háttérét, annál nagyobb eséllyel tudjuk kedvező irányba befolyásolni az állapotunkat. Ehhez tudatos, Olvass tovább...