Egészség (prevenció), környezetvédelem és sport jegyében zajlott a hét.

A Kihívás hetének célja az volt, hogy kedvet teremtsünk a mozgáshoz, az egészséges táplálkozáshoz, az újrahasznosítható anyagok felhasználásához. Minden napra jutott valamilyen érdekes és tanulságos program.

  • A program részét képezte a fiatalok állapotfelmérése (iskolai szünetekben), önvizsgálatra tanítás mulázsokon, kisfilmek vetítése a here és mell önvizsgálatáról.
  • A prevenciós napon egészségügyi szakemberek – drogszakemberek, egészségfejlesztők, védőnők, szociális munkás tartottak előadásokat több témában is, pl. a szerfogyasztások káros hatásairól. Az előadások komplexek voltak, melyeknek része volt az önismeret és személyiségfejlesztés, a szituációs játék is.
  • Volt újraélesztés bemutató, annak szabályait is ismertették, és egy csipetnyi prevenció is.
  • A B.A.Z megyei kórház onkológus szakorvosa a prevenció, az önvizsgálatok fontosságáról (here-mell), annak helyes gyakorlatáról beszélt. Mivel november van, a fiúk voltak a középpontban.
  • A „Táplálkozz helyesen!” programban „Az agy eledelei, avagy mi segít koncentrálni?” címmel kellett egy napi menüt összeállítani.
  • Az egészséges életmód keretén belül szó volt a rendszeres testmozgás előnyeiről, hatásairól. „Fuss az egészségedért” címmel 500 fiatal futott. Egyéni „Fekvenyomó versenyre” is sor került.
  • Az „Újrahasznosítás a hétköznapokban!” programban „Karácsnyi dekorációt” kellett készíteni újrahasznosítható anyagokból.
  • A Szellemi tor-túra életmód vetélkedőn 4 fős csapatok vetélkedtek. A vetélkedőre 6 csapat jelentkezett, akiknek 6 állomáson kellett végighaladniuk. A feladatok az egészséges életmód tényezőihez – testmozgás, rákmegelőzéshez – kapcsolódtak.

A programok szervezésében az iskolán kívül részt vett a Magyar Rákellenes Liga miskolci szervezete, a Laurus egyesület, drog ambulancia, több iskola védőnője, Kóczai Klára egészségfejlesztő tanár, dr. Solymosi Tibor onkológus orvos. A szellemi vetélkedőben a Kormányhivatal Népegészségügyi főosztályának dolgozói. A program főszervezője Vécsei Edit tanárnő volt, partnere Virág Judit, a MRL Miskolci Alapszervezet és Segítő Szolgálat vezetője.

Utolsó napon került sor a díjak átadására.

Összefoglalva: egy nagyon jól sikerült hetet tudhatunk magunk mögött!

Kapcsolódó bejegyzések

Alapszervezetek

Amikor a lelkünk beteg, várható, hogy a testünk is megbetegszik

Amikor a lelkünk beteg, várható, hogy a testünk is megbetegszik Időpont: 2017. december  11 hétfő 14 óra Előadó: Kiss Anett pszichológus   Albert Schweitzer Kórház,Hatvan Helyszín: Hatvani Segítő Szolgálat, Hatvan, Balassi B.u. 16. Nővérszálló 1. emelet A lelki Olvass tovább...

Alapszervezetek

Figyeljünk lábunk egészségére!

A Hatvani Segítő Szolgálat beszámolója Vezető: Balogh Vica gyógypedikűrös és Molnárné Jekkel Erika Gyógyászati segédeszközök Időpont: 2021. szeptember 17. Balogh Vica gyógypedikűrös: Miért fontos pedikűröshöz fordulnunk panaszok nélkül is? Gyakran olyan elváltozások találhatóak a talpon, körmökön, Olvass tovább...

(A)mit tehetünk, (a)mit tehetek a rák ellen

„(A)mit tehetünk, (a)mit tehetek a rák ellen” – Rákellenes Világnap Hatvanban

  Időpont: 2016. február 12. péntek 14 óra Helyszín:    Grassalkovich Művelődés Ház, Hatvan, Kossuth tér 24. A Magyar Rákellenes Liga már több mint 25 éve vesz részt a magyarországi rákellenes küzdelemben,közhasznú szervezetként újra meg újra fel Olvass tovább...