Kedves Honlaplátogatóink!

Szíves figyelmükbe ajánlom a Rákgyógyítás magazin cikkét arról, milyen óvintézkedésekre van szükség daganatos és egyéb krónikus betegséggel élőknél.

https://rakgyogyitas.hu/daganatos-betegek-18-pontja-a-koronavirus-ellen/

  1. Maradjon otthon!
  2. Ne fogadjon vendégeket! A koronavírus-fertőzöttek akár két hétig is egészségesnek tűnhetnek vagy csak enyhe tünetekre panaszkodnak – viszont a vírus a betegek egy részénél súlyos-életveszélyes állapotot okoz.
  3. Kérje meg szomszédját, ismerősét, hozzátartozóját, hogy segítsenek a bevásárlásban, a gyógyszerek kiváltásában!
  4. Csak feltétlenül halaszthatatlan ügyben mozduljon ki otthonról, amennyire lehetséges, kerülje a tömegközlekedést és kevésbé forgalmas időszakban induljon el. A maszk önmagában nem elegendő a fertőzés megállításához, ám viselése mások védelme érdekében javasolt, ha valaki légúti tünetektől szenved.
  5. Érdeklődjön kezelőorvosánál, illetve az Önt kezelő intézménynél, hogy kontrollvizsgálata, soron következő daganatellenes kezelése a megszokott rend szerint zajlik-e vagy halasztható?
  6. Ha vényköteles gyógyszerre van szüksége, azt orvosa személyes találkozás nélkül is felírhatja, regisztrálhatja az elektronikus rendszerbe, majd a gyógyszert az Ön TAJ számával bárki, bármelyik patikában kiválthatja.
  7. Ha kimozdul otthonról, ne nyúljon a szeméhez, az arcához, a szájához, az orrához!
  8. Papír zsebkendőbe köhögjön, tüsszentsen, majd dobja ki a zsebkendőt!
  9. Minél kevesebb tárgyat fogjon meg járműveken, üzletekben, a kórházban (kilincsek, kapaszkodók, korlátok, készpénz, pinkód beütésére alkalmas billentyűk a boltban vagy bankjegykiadó automatánál).
  10. Legyen Önnél kézfertőtlenítő és használja rendszeresen!
  11. Az otthonán kívül használt tárgyakat (mobiltelefon, pénztárca, szemüveg) is fertőtlenítse, ez igaz a még kézmosás előtt megfogott otthoni kilincsekre, kapcsolókra is.
  12. Mossa meg a megvásárolt zöldségeket-gyümölcsöket! Csak zacskóval vagy fogóval fogja meg a boltban a zsemlét, kiflit, kenyeret, még jobb, ha csomagolt pékárut vásárol.
  13. Amilyen gyakran lehet, mosson kezet, a kézmosás jól felhabosított szappannal történjen és legalább 30 másodpercig tartson!
  14. Szellőztessen gyakran, töltsön időt a friss levegőn, de kerüljön minden csoportosulást!
  15. Nemcsak a koronavírus-fertőzést, hanem minden más fertőzést is fokozottan kerülni kell! Daganatellenes kezelések idején kiemelt fertőzési forrás lehet a szájüreg is, ezért a rendszeres fogmosás mellett antibakteriális hatású szájvizes öblítés is napjában több alkalommal javasolható.
  16. Egyes daganatellenes kezelések fokozzák a fertőzésveszélyt: olvassa el itt, hogyan előzhető meg, ismerhető fel és kezelhető a fertőzésveszélyt fokozó neutropénia!
  17. Akinek környezetében koronavírus-gyanús esetet regisztráltak, illetve önmagán a koronavírus tüneteit észleli (száraz köhögés, láz, levertség, légzési nehézség), ne menjen más betegek közé se a háziorvoshoz, se szakrendelésre! A koronavírus gyanúja miatt háziorvosát hívja, jelezze daganatos betegségét is és hogy milyen kezelésben részesül!
  18. Telefonon egyeztessen onkológus kezelőorvosával! A daganatos betegség és a daganatellenes kezelések is okozhatnak a koronavírus által kiváltott tünetekhez hasonló panaszokat, ezért fontos a szakorvosi egyeztetés is!
Kategóriák: Egyéb

Kapcsolódó bejegyzések

Egyéb

Ragadj tollat, ceruzát, ecsetet, készíts plakátot! – dohányzásellenes pályázati felhívás

„Ne vessz el a füstben, válaszd az életet!” címmel a Magyar Rákellenes Liga pályázatot hirdet az általános és középiskolások részére Bizonyára mindannyian tapasztaljátok környezetetekben az egyre terjedő egészségkárosító szokásokat. Sokan vannak, akik elszomorító módon önpusztító Olvass tovább...

Egyéb

Búcsúzunk Nagy Tiborné Gabi önkéntesünktől

Gabi hosszú évekig segítette a betegeket az Országos Onkológiai Intézet aulájában a felvételnél és eligazításnál. Hálásak vagyunk és köszönjük sok éves önkéntes munkáját. Gabi 2019. június 18-án elhunyt, 80 éves volt. Temetése július 24-én 11 Olvass tovább...