A Magyar Rákellenes Liga Szekszárdi Alapszervezet tagsága és meghívott vendégei számára három különböző szakterület neves szakembereit kértük fel előadás megtartására.
Az építész szakember az előadásában beszélt a tűzterek kialakításáról a kémények, füstelvezetőkkel kapcsolatos veszélyhelyzetekről, a szakszerűtlenül épített és a nem szakszerűen karbantartott kéményekből eredő balesetekről, melyek esetenként sajnos halálos kimenetelűek is lehetnek.
A gépész szakember előadásában beszélt a fűtőberendezésekről korszerű és hagyományos eszközökről és azok veszélyforrásairól (sok esetben fordul elő, hogy hagyományos fűtőberendezésekben minden éghető anyagot felhasználnak, ami a környezetszennyezésen túl életveszélyes is lehet a benntartózkodókra). Részletesen beszélt a riasztó berendezésekről, ugyanis a szén-monoxid színtelen- szagtalan-a levegőnél könnyebb térfogatsúlyú gáz halmazállapotú anyag.
A Szekszárdi Tűzoltó Parancsnok összefoglalta az előző előadások tartalmát, megerősítette, hogy a kéménytüzek kialakulását – a technológiai hibákon túlmenően – a nem megfelelő anyagok (rongy hulladék, nedves fa és egyéb háztartási hulladék stb.) használata okozhatja. Kiemelte: a kéménytüzes esetek során jegyzőkönyv készül és a rendszer felülvizsgálatáig megtilthatják a fűtőberendezés használatát.
Az előadásról a Tolna táj Tv esti híradásában tájékoztatta a megye lakosait.