Magyar Rákellenes Liga

Adomány a Szent Lázár Megyei Kórház Onkológiai-Hospice Osztály betegeinek

A Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete a Szent Lázár Megyei Kórház Onkológiai Osztályán 2011. áprilisa óta működtet információs/segítő szolgálatot képzett önkénteseivel. Étkezési-életmódbeli tanácsokkal látják el a hozzájuk fordulókat, ingyenes kiadványokat juttatnak nekik a betegségükkel kapcsolatban, amelyekből megismerhetők a megelőzés lehetőségei és amelyek segítséget nyújtanak a terápiák során felmerülő problémáikra való felkészülésre és a megoldások megtalálására és különböző adományokkal segítik a gyógyulásuk útját.

A pandémia ideje alatt is folyamatosan támogatták adományokkal az érintettek betegútját és a gyógyítás folyamatát: Béres cseppel, szájmaszkkal, gumikesztyűvel, különböző textíliával, sztómazsákkal, televízióval, mosógéppel.

A rosszindulatú daganatos megbetegedésben érintetteknek nem csak a fizikai fájdalmakkal kell szembenézniük. Amikor kemoterápián esik át egy beteg, a haj elvesztése komoly lelki traumát okozhat. Ilyenkor segíthet a nehéz helyzetet könnyebben elviselni, a lelki egyensúlyt, a nőiességet megtartani, ha van megfelelő paróka. Az érintettnek a terápia megkezdésétől kb. 2 hét áll rendelkezésére a paróka beszerzéséhez.

Az onkológus évente egyszer írhat fel receptes parókát (támogatás kb. 15 000 Ft), amely általában gyógyászati segédeszköz üzletben váltható be, ahol csak néhány színre és fazonra korlátozódik a választék és sajnos sok betegnek a pénztárcájához képest még támogatottan is drága.

Most a MRL Salgótarjáni Alapszervezet önkéntesei az Egészség Hídja Egyesület jóvoltából a női érintetteknek szóló nagy értékű adományt adtak át az osztály főnővérének: Gisella Mayer márkájú 44 db szintetikus és 8 darab emberi hajból készült parókát (melynek ára hússzorosa a szintetikusnak) kiegészítőkkel, és gondolva azokra, akiknek annyira érzékeny lesz a bőre, hogy még a paróka is zavarja, 10 db turbánt is adományoztak.

A betegszervezet a lehetőségeinek megfelelően a jövőben is folytatja segítő és támogató munkáját, tartja a kapcsolatot a szakszemélyzettel és a betegekkel egyaránt. Az első félév adományainak összege megközelíti a három millió forintot.